Sektörel

İsrail Ordusu start-up doğurmaya devam ediyor: Talon rekor yatırım aldı

İsrail merkezli siber güvenlik firması Talon, toplam 26 milyon dolarlık tohum yatırım alarak ülkede şu ana kadar en büyük tohum yatırımı alan firma oldu. 

Talon’u kuran iki girişimcinin de  İsrail ordusunun siber taarruz ve istihbarat birimi olan UNIT 8200’den mezun olması dikkat çekti. İsrail ordusunun sinyal istihbaratı ve taarruzi siber operasyonlarından sorumlu olan birimde çalışanlar kariyerlerinin ilerleyen yıllarında kurdukları şirketler ile dikkat çekiyor.  

İsrail istihbarat örgütleri ve siber güvenlik şirketleri: İstanbul, Hollywood, Nijerya

 

Talon’un kurucuları CEO Ben-Noon ve CTO Ohad Bobrov geleneksel siber güvenlik yöntemlerinin ve VPN’lerin yeni dönemde saldırganların başvurduğu yöntemleri engellemede başarısız olduğunu görerek güvenliğe yeni bir anlayış getirmeye çalışıyor. 

Ben-Noon daha önce otomobil güvenliği firması Argus’u kurmuş şirketi yaklaşık 430 milyon dolara Continental’e satmıştı. Bobrov da 2015 yılında, mobil güvenlik firması Lacoon Mobile’ı Check Point’e 100 milyon dolara satmıştı. 

İsrail istihbaratından siber güvenlik sektörüne iddialı giriş: Parnes, askeri disiplinle üretkenliği birleştirdi

Distrbuted workforce (dağıtık işgücü) pandemiyle birlikte yeni normal olarak hayatımızda yerini alırken güvenlik sorunlarına ilişkin çözüm geliştiren girişimler önemli yatırımlar alıyor.

Pandemi sürecinde ofis dışı çalışmanın yaygınlaşması ile çalışanların kurumsal sistemlere farklı yerlerden ve farklı cihazlardan bağlanmasında ciddi bir artış gözleniyor. Bu durumun beraberinde getirdiği siber güvenlik risklerini çözmeyi amaçlayan Talon firması, nereden ve hangi cihazla olursa olsun kurumsal sistemlere güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlıyor. Üstelik şirket bunu yaparken kullanıcı mahremiyetinin ihlal edilmediğini savunuyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu