SektörelTürkiye

Huawei, İstanbul Üniversitesi’nde Ağ Akademisi kurdu

Çin menşeli teknoloji devi Huawei Türkiye’de ses getiren adımlar atmaya devam ediyor. Huawei İstanbul Ünivesitesi iş birliğinde ‘Huawei Yetkili Bilgi ve Ağ Akademisini’ (HAINA) kuruyor.

Türkiye’de bilgi ve iletişim teknolojilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla kurulan akademide bilişim ve iletişim teknolojileri üzerine eğitimler verilecek. Eğitimler arasında IP ağ eğitimleri, güvenlik ağı eğitimleri, bilgi teknolojileri ağı eğitimleri ve iletişim teknolojileri eğitimleri yer alacak.

150’den fazla ülkeden faaliyete geçirilen HAINA projesinde ilk etapta ağ ve güvenlik teknolojileri ile başlayacak eğitimler kapsamında akademi öğrencileri; ağ temelleri, anahtar ve yönlendiricilerin prensipleri, TCP / IP protokol ailesi, yönlendirme protokolleri, erişim kontrolü, ağ hatalarının giderilmesi, Huawei yönlendirme ve anahtarlama aygıtlarının kurulumu ve devreye alınması gibi teknik konularda bilgi ve pratik sahibi olacaklar. Ayrıca gelişmiş güvenlik duvarı teknolojileri, saldırı savunma teknolojisi, terminal güvenlik çözümü tasarımı, güvenli ağ altyapıları, terminal güvenliği ve servis güvenlik ağı çözümleri oluşturma konularında eğitimler alma şansı yakalayacaklar.

Huawei Yetkili Bilgi ve Ağ Akademisi’nde yüzyüze eğitimlerin yanı sıra, online olarak takip edilebilecek çevrimiçi eğitimler de yer alacak. Eğitimler sonunda Huawei başarılı olan öğrencilere proje uygulama imkanı sağlayacak.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

[wysija_form id=”2″]

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu