KüreselSektörel

FireEye satın almaya doymuyor, son kurban: Invotas

Geçtiğimiz ay iSight Partners’ı bünyesine katan FireEye, güvenlik kazalarına daha hızlı müdahale platformu geliştiren Invotas’ı satın aldığını duyurdu.

Güvenlik üreticisi olarak yola çıkan FireEye, bir süredir güvenlik ürün ve hizmetlerini genişletmenin yolunu aramakta. Merkezi Virginia olan şirket Invotas ise güvenlik yönetimi alanında faaliyet gösteriyor.

İLGİLİ HABER>> ABD-ÇİN ATEŞKESİ FIREEYE’I VURDU

FireEye, yaptığı basın açıklamasında, pek çok firmanın farklı veri kaynaklarından bilgi işlemesinin tutarsız iş akışına yol açtığını söyledi. Invotas’ın teknolojisini de, ağ bağlantılı yeni cihazları saptayan yazılım geliştiren Forescout ile yaptığı işbirliği kapsamında kullanmayı planlıyor.

Fiyat hakkında herhangi bir açıklama yapmayan FireEye; Invotas güvenlik orkestrasyonunun şirketlere siber saldırı saptamaları, tehdit istihbaratı ve olay müdahale unsurlarını tek bir masada toplama imkanı vereceğini söyledi.

FireEye, kısa süre önce iSight Partners’i 200 milyon dolara satın almıştı. Yöneticiler, anlaşmanın siber suçlar ve hacker gruplarına karşı çok daha güçlü bir istihbarat sağlayacağını belirtti.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu