KüreselSektörel

Emekli ajanlar siber tehdit analiz aracı geliştirdi  

NSA ve GCHQ’nun eski ajanlarından oluşan siber güvenlik firması Darktrace, yeni geliştirdikleri davranış analiz programlarını görücüye çıkardı.

 

Firmanın Siber İstihbarat Platformu ve Tehdit Görselleştiricisi, Londra’da bir yuvarlak masa toplantısı sırasında ürünleri tanıttı.

 

Firmanın CEO’su Nicole Eagen, “Şirketlere kendi networklerini anlamada yardımcı olmak zorundayız, bu sayede de firma çalışanlarının davranışlarını, diğer tehdit unsurlarından daha iyi anlayabilsinler.” diye konuştu.

 

Tanıtılan ürün, bir ağda konuşlanarak, ağdaki aktiviteyi gözlemliyor ve bunları raporlayarak Darktrace firmasınca analize tabi tutulmasını sağlıyor. Bu şekilde de tehdit istihbarat raporları üretiliyor.

 

Eagan’ın açıklamalarına göre, ürünlerin en önemli özelliği, laboratuarlar yerine gerçek zamanlı ortamlarda denenmesi.

 

Darktrace firması enerji, havacılık ve ulaşım gibi endüstrilerde büyük şirketlerle çalıştı. İngiltere merkezli olmasına rağmen, Cambridge’de ofisleri ve merkez binaları bulunan şirketin, Paris, Milan New York ve San Francisco’da çalışma ofisleri bulunuyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu