KüreselSektörel

E-ticaret devi 21 milyon kullanıcı hesabını hackerlara kaptırdı

Elektronik ticaret dünyasının devi Alibaba’nın iştirakleri arasında yer alan taobao.com’un başı hackerlar ile dertte. Kullanıcıların ürün alıp satabildiği ve milyonlarca hesabı barındıran site uzun zamandır hackerların iştahını kabartıyordu. Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı siteye yapılan bir saldırının faillerinin bulunduğunu ve hackerların sitede yer alan 20.59 milyon hesabı ele geçiren hackerların yakalandığını açıkladı.

İLGİLİ HABER >> ÇİNLİ HACKERLARIN YENİ HEDEFİ GAZETECİLER

Tutuklanan hackerların elinde 99 milyon kullanıcı adı ve parolası bulunduğunu belirten yetkililer, hackerların çeşitli programlar ile hesaplara girmeye çalıştığını söyledi. Ekim ayından itibaren kullanıcı adları ile parola kombinasyonlarını deneyen hackerlar, kullanıcıların farklı hesaplarda aynı parolayı kullanması durumunda hesapları avlamayı denedi. 99 milyon Alibaba kullanıcısının yaklaşık 21 milyonunun aynı hesap adı ve parolayı kullanması sonucu hesapları çalındı.

Alibaba.com saldırıların kullanıcı hesaplarını ele geçirmeye yönelik saldırıların büyük çoğunluğunun geri püskürtüldüğünü fakat hackerların bazı hesaplara girmeyi başardığını açıkladı.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: