SektörelTürkiye

Danışmanlık devi Accenture siber güvenlik şirketi aldı

Küresel danışmanlık devi Accenture, ağustos ayında Washington merkezli sibergüvenlik şirketi FusionX’i satın aldığını duyurdu. Dublin merkezli Accenture firması bu şirketi kendi küresel güvenlik tekliflerinin paketine katmayı planlıyor. FusionX; siber atak simülasyonları, tehdit modelleme, siber araştırmalar ve güvenlik riski danışmanlık hizmetlerinde uzman bir firma. FusionX 2010 yılında güvenlik sektörünün iki duayeni Matthew Devost ve Tom Parker tarafından kuruldu. Şirketin müşterileri içinde finansal servisler, teknoloji, üretim ve devlet organizasyonları ile ilgili birimler bulunuyor. Accenture’un Operasyonlardan Sorumlu Grup CEO’su Michael Salvino, “Her ne kadar şirketler güçlü siber güvenlik liderliğine sahip olsalar ve büyük çaplı yatırımlar yapsalar da kendilerini gelişmiş siber tehditler tarafından gelen tehlike içinde bulabilirler. FusionX, Accenture’ye bizim kendi müşterilerimizi gelişmiş siber düşmanlara karşı hazırlamalarına yardımcı olacak kritik önemde kabiliyet imkânı verecek” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABER >> ORTADOĞU’DA SİBER GÜVENLİK PAZARI GENİŞLİYOR

Akıllı gemiler üretmek için Hyundai ile anlaştı 

Güvenlikten ayrı olarak, Accenture şirketi kendi portfolyosunu geliştirmek için diğer birimlerine takviye yapmakla da meşgul. FusionX şirketiyle yapılan anlaşma, Accenture’nin Londra merkezli enerji yönetimi ve tedarik hizmetleri sağlayıcı şirketi EnergyQuote JHA anlaşmasının üstünden daha birkaç hafta geçmişken yapıldı. Bu satın almalar Accenture’ye kendi adının Avrupa’da daha geniş kitlelere duyurmasına yardımcı olacak ve şirketin kabiliyeti diğer şirketlere enerji yönetimi konusunda servis verebilecek duruma gelecek. Geçen temmuz ayı başlarında Accenture, gemi yapımcısı Hyundai Ağır Endüstrisi ile nesnelerin interneti hareketi doğrultusunda açık denizlerle mücadele etmek için yeni bir anlaşma imzaladı. Bu ortaklık her iki şirkete de internet bağlantılı akıllı gemiler dizayn etmelerine olanak tanıyacak. Ayrıca bu anlaşma gerçek zamanlı olarak verilerin daha güvenli şekilde gelmesini ve bu şekilde gemicilik endüstrisine etkinlik kazandırmayı vaat ediyor.

İLGİLİ YAZI >> BİR KONFERANSIN PAZARLAMA ALANINA DÖNÜŞMESİ: CYBER ENDEAVOUR

Teknoloji şirketleri siber güvenlik yatırımlarını arttırdı

İki şirket arasındaki anlaşmanın finansal koşulları kamuoyuyla paylaşılmadı. Fakat devam eden siber saldırılar ve veri ihlalleri sayesinde güvenlik sunucuları önemli miktarda pazarlık gücüne sahip. Son olarak Microsoft, İsrail tabanlı bulut güvenlik sağlayıcısı Adallom’u 320 milyon dolara satın aldı. Spunk ise güvenlik sektöründeki start-up şirketi Caspida’yı 190 milyon dolara bünyesine kattı.

HAFTALIK RAPORUMUZA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu