KüreselSektörel

Palo Alto Networks yine zarar açıkladı

Amerikalı ağ güvenliği şirketi Palo Alto Networks satış rakamlarının yükselmesine rağmen kara geçemedi. Şirketin, 2016 yılının üçüncü çeyrek satışlarında yüzde 48 artışla toplam satış tutarını 345.8 milyon dolara yükselttiği halde hala kara geçememesi, endişe yaratıyor. Satışlarını rakiplerinin elinden aldığı müşterilerle arttıran şirket, üçüncü çeyrekte 70.2 milyon dolar zarar açıkladı.

İLGİLİ HABER >> SALDIRILAR ARTTIKÇA KAR EDEN ŞİRKET: PALO ALTO NETWORKS

Dördüncü çeyreğe yönelik 386 ila 390 milyon dolar arasında hasılat yapmayı hedefleyen firmanın CEO’su Mark McLaughlin satışlardaki sonuçların ortaya koyduğu tabloyu yorumladı. Ağ güvenliğinin daha önemli hale geldiğini belirten McLaughlin aynı zamanda birçok şirketin harcamalarında öncelikli bir kalem olarak yer aldığını söyledi.

Şirketin CEO’su aynı zamanda teknolojik olarak rakiplerinden üstün ürün skalasına sahip olduğunu ve şirketin gidişatı için endişeye gerek olmadığını ekledi.

Bu dönemde Amerika’daki en büyük sigorta şirketlerinden birini müşteri portföyüne katan şirket aynı zamanda Amerika Federal Ajansı’nın da internet erişimini korumak için bir kontrat imzaladı. Palo Alto Networks’ü rakiplerinden ayıran en önemli özellliği ağ ve son kullanıcı seviyesinde ürün ve servislerinde kullandığı korumaya yönelik yaklaşımı. Check Point, Juniper, Symantec, Fireye ve Cisco gibi sektördeki rakipleriyle yarışan Palo Alto Networks’ün bu piyasada daha fazla paya sahip olacağı öngörülüyor.

Şirketin 2012’de halka açıldığından beri hiç kar edemediğine dikkat çeken bir araştırma şirketi, son çeyrekte 1000 yeni müşteri edindiğini toplam müşteri sayısını böylece 31 bin’e çıkardığını belirtti.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu