MIT ve Lockheed Martin işbirliği yolunda

MIT ve Lockheed Martin bilim insanları, robot biliminde yeni nesil otonom sistemleri geliştirmek üzere işbirliğine dayalı bir girişim başlattıklarını duyurdu. İnsan/makine takımlaşması ve karışık çevrelerdeki navigasyon gibi yeniliklerdeki araştırma zorlukları için Lockheed Martin, MIT Fakülte ve öğrencilerini çözüm için çağırmıştı.

İLGİLİ HABER >> MIT’İN YENİ ALGORİTMASI BİLGİ GÜVENLİĞİNDE ÇIĞIR AÇABİLİR

Lockheed Martin teknoloji sorumlusu Keoki Jackson, MIT ile olan işbirliklerini bir üst seviyeye taşıyıp, birinci sınıf araştırmacılarla çalışmayı arzuladıklarını belirterek, “Yeni nesil uzay sistemi teknolojisini ilerletme ve en iyi yetenekleri bünyemize katmaya odaklandık” diye konuştu.

Şirketin Program yöneticisi ve girişim mimarı Padraig Moloney de, “Bugün başlattığımız girişim sadece araştırma ve geliştirmeye yönelik değil; aynı zamanda geleceği şekillendirecek bu parlak insanlarla olan etkileşimimiz odaklıdır” ifadelerinde bulundu. Moloney, MIT ile olan işbirliklerinin, robot bilimi alanında önümüzdeki 15-20 yıla damgasını vuracağını ekledi.

MIT Hava-Uzay birimi de bu girişimin akademik sıkıntıları aşmak için iyi bir adım olduğu şeklinde değerlendirdi.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ


Verdiğiniz bilgiler 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır, sadece verdiğiniz talimat istikametinde kullanılacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: