KüreselSektörel

Kaspersky Lab’den gençlere yönelik siber güvenlik yarışması

Kaspersky Lab siber güvenlikle ilgilenen gençler için bir yetenek yarışması düzenliyor. Yarışmanın ödülleri arasında 1o bin dolar para ödülünün yanı sıra, Cannes Lions’a katılım ve Security Analyst Summit (Güvenlik Analiz Zirvesi – SAS)’a davetiye de bulunuyor.

Kaspersky Lab, siber güvenlik alanında çalışmak isteyen 18-30 yaş arası üniversite öğrencileri ve genç profesyonellere yönelik Talent Lab Yetenek Laboratuvarı yarışmasını başlattı. Programın amacı önemli siber güvenlik sorunlarını yarışmacıların teknik ve yaratıcı yetenekleri ile çözebilmek.

Yarışma sonunda üç kazanan olacak. Yarışmanın birincisi daha sonraki eğitimleri için 10 bin dolar para ödülü, ‘güvenlik yeteneği’ kazananı tüm masrafları Kaspersky Lab tarafından karşılanarak SAS 2017 davetiyesi ve ‘yaratıcı yetenek’ kazananı da Cannes Lions 2017’ye akademi biletiyle katılmaya, uçak biletleri de dahil olmak üzere, hak kazanacak. Bunun yanı sıra50 finalistin tamamı, içinde uzmanlardan profesyonel rehberlik ve uzun vadeli kariyer fırsatları da bulunan ek ödüllerin sahibi olacak.

Dünyanın her yerinden her başvuruya açık olan yarışmaya, academy.kaspersky.com/talentlab adresinden ulaşılabilir. Başvurular 15 Kasım 2016’ya dek açık olacak. Program 15-30 Kasım arası online değerlendirme süresinden geçecek, finalistler 1 Aralık’ta duyurulacak. En başarılı 50 başvuru finale girmeye hak kazanacak, final Şubat 2017’de, Prag’da yapılacak. Başvuranlar burada projelerini sunma ve ana ödüller için yarışma şansına sahip olacaklar.

Yetenek Laboratuvarı’nın teknik değerlendirme kriterleri arasında, anti-kötü yazılım araştırması, siber güvenlik sonuçlarını geliştirme, mobil güvenlik, siber fiziksel sistemler, nesnelerin internet (IoT), çocukların çevrimiçi güvenliği ve güvenlik farkındalığı gibi alanlarda uygulamalı görevler bulunuyor. Teknik olmayan değerlendirmeler ise katılımcıların tüketici pazarlaması, web içerik analizi, kavramsal tasarım ve eğlenceli eğitim gibi konularda çalışmayı gerektiriyor. Tüm alanlar Kaspersky Lab koçları tarafından izlenecek. Yetenek Laboratuvarı takımları olduğu gibi bireysel başvuruları da kabul ediyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu