KüreselSektörel

DDoS’a karşı proaktif savunma aracı geliştirildi

Amerikan siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks, günümüzün en popüler saldırı türü olan, İnternet üzerinden sunulan hizmetleri engellemeye yönelik DDoS saldırılarına karşı saldırganların mantığına en yakın savunma çözümünü piyasaya çıkarttı. Pravail Security Analytics ile pusu kuran tehditler önceden algılanıp, bunlara karşı saldırılarak, geriye püskürtülebilecek.

Dünyadaki İnternet servis sağlayıcılarının yüzde 90’ınına siber güvenlik hizmeti sağlayan Amerikan güvenlik kuruluşu Arbor Networks’ün geliştirdiği ürün, güvenlik ekiplerinin tehdit meydana geldiği anda bilgileri toplayabilmesine olanak tanıyor.

Basit bir güvenlik ihlaliyle başlayıp, yetkisiz erişim ve veri hırsızlığı da dahil büyük bir krize dönüşebilensiber saldırılarının önüne geçmeyi hedefleyen Pravail Security Analytics sistemin güvenliğinin aşıldığını gösteren etkinliği belirlemek için, en zengin ağ bilgilerini kaynağından alarak veriyi hızlı şekilde tarayabiliyor.

Ürün kuruluşların saldırganları anında tanımlayarak, ağ içindeki hareketlerini izleyerek, etkilenen sistemlerin yanı sıra saldırının ne zaman gerçekleştiğini ve ne kadar sürdüğünün kesin olarak belirlemesine olanak sunuyor.

Matthew Moynahan
Matthew Moynahan

Arbor Networks Başkanı Matthew Moynahan, Pravail Security Analytics çözümünün, gücü ve kontrolü güvenlik ekibine vererek çok önemli bir arayışa cevap verdiğini, ekibin işletmeyi riske atan saldırıları temkinli bir şekilde avlamalarını sağladığını, güvenlik ekiplerini ava odaklayarak, saldırıların çoğunu tanımlayıp durdurabildiğini vurguluyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu