KüreselSektörel

ABD’li Eski Bakan ‘Siber Sigorta’ İşine Girdi

ABD’de 11 Eylül saldırılarından sonra kurulan Anayurt Güvenlik Bakanlığını (Department of Homeland Security-DHS) 2003-2005 yılları arasında yöneten Tom Ridge siber suçlardan zarar görenlere hizmet verecek bir sigorta şirketi kurdu.

DHS’nin ilk bakanı olan Ridge’in kurduğu  Ridge Sigorta Çözümleri , ABD’nin tüm  halka açık şirketlerinin yüzde 80’nini temsil eden, 500 milyon dolar piyasa değerine sahip şirketler için sigorta hizmeti sunacak. Şirketten yapılan açıklamada siber suçlarla ilgili zararları karşılamak için ilk etapta müşterilerine 50 milyon dolarlık police sağladıkları belirtildi.

Ridge açıklamasında, Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi’nden (CSIS) elde edilen verilere göre 2013 yılında 3 bin ABD şirketinin hacklendiğini ve küresel ekonomiye  445 milyar dolardan fazla siber suç maliyeti oluşturduğu ifade edildi.

Eski Pensilvanya Valisi  Ridge,“Bu girişim sadece bir sigorta hizmeti değil, aynı zamanda şirketlerin siber operasyon yönetimlerinin daha etkili şekilde sürdürülmesini teşvik etme amacını da taşıyor.” dedi.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu